Zagadki Ziemi: Atlantyda – Zagłada na własne życzenie? (8 z 12)

Artykuł ten dedykuję wszystkim strategom wojny atomowej oraz tym, którzy trzymają palec na przyciskach broni jądrowej. Ponieważ wojna jądrowa to w tej chwili najbardziej realne zagrożenie dla ludzkości. Wystarczy tylko nacisnąć guzik.
Atlantyda to jedna z największych zagadek w dziejach ludzkości. Stworzono na jej temat wiele teorii. Pisali o niej już starożytni Grecy. Jednak najwięcej zapisów można odnaleźć u starożytnych pisarzy hinduskich. To właśnie w starych księgach hinduskich jest najwięcej zapisów historycznych dotyczących tamtych czasów.
Zagadka atlantydzka nie ma bowiem wyłącznie uwarunkowań geologicznych, jej przyczyna leży i to głównie w ówczesnych uwarunkowaniach historycznych. W tamtych czasach istniały dwa potężne imperia: Atlantyda położona w rejonie Karaibów i Florydy oraz Imperium Ramy z centrum na terenie dzisiejszego Pakistanu i Indii.
Atlantydzi podporządkowali sobie obie Ameryki, zachodnią i południową Europę oraz część Afryki. Drugie imperium to południowa Azja, aż po wschodnią Europę.
Pozostałe tereny nie budziły zainteresowania tych imperiów i uznane za dzikie, pozostawiono je samym sobie.
Atlantyda jak wskazuje na to nazwa, kojarzona była z Atlantykiem. Było to państwo wojownicze i wrogo nastawione do Imperium Ramy. Około 10 -12 tys. lat temu stosunki pomiędzy obiema państwami tak się zaogniły, że doszło do wojny atomowej. W tym momencie wszystko się urywa. Znika Atlantyda i przestaje istnieć państwo Ramy. Ludzkość głęboko cofa się w rozwoju, by po bez mała dwunastu tysiącach lat  zaledwie zbliżyć się do rozwiązań technicznych tamtych cywilizacji.
Atlantydzi posiadali już maszyny latające, broń atomową, odbywali loty kosmiczne. Znali doskonale Układ Słoneczny i ewentualne niespodzianki pochodzące z kosmosu. Wywołując wojnę atomową z państwem Ramy, powinni zatem przewidzieć jej ewentualne skutki.
Jednak prognozy wojny z dala od Atlantydy nie musiały być tak złowrogie skoro zdecydowali się na nią.
Odległa wojna atomowa, której główne działania były w Azji i Europie, przyniosła jednak nie oczekiwany skutek. Atlantyda zanurzyła się pod wodę. Atlantydzi posiadający potężną wiedzę popełnili jakiś błąd, lub o czymś nie wiedzieli i unicestwili się więc sami. Najprawdopodobniej tym błędem był brak wiedzy o budowie Ziemi.
Ich nieszczęściem było położenie blisko pęknięcia starego pralądu Gondwany. Od momentu pierwszego wybuchu i powstania Rowu Atlantyckiego, wybuchy typu wulkanicznego powtarzają się w tym miejscu już cyklicznie. „Dzięki” tym cyklicznym wybuchom, od czasu rozerwania się zbiornika górotwórczego na Gondwanie, nie było wybuchów innych łańcuchów górskich na Ziemi. Rów Atlantycki pełni od tamtego czasu rolę gigantycznego zaworu bezpieczeństwa, którym co jakiś czas wyrzucany jest nadmiar ciśnienia z pasa parowo-gazowego Ziemi. Z powodu wyrzucanej przy tym masy ciekłej litosfery, rów zamienił się już w Grzbiet Atlantycki.
Jeden z takich wybuchów wywołany przez upadek dużego meteorytu w rejonie Zatoki Meksykańskiej był przyczyną zagłady dinozaurów. Wówczas nałożyły się na siebie dwie tragedie. Dwa gigantyczne wybuchy jeden po drugim. Najpierw wybuch uderzającego w Ziemię meteorytu, a tuż po nim wybuch wulkanicznego Grzbietu Atlantyckiego. Nie wyobrażalne ilości par i popiołów w atmosferze do tego promieniotwórczy iryd z meteorytu. Cała Ziemia pokrywa się opadem promieniotwórczym, a całkowite ciemności panujące do kilkunastu miesięcy powodują obumieranie roślinności. Na domiar wszystkiego znacznie spada temperatura. Niemal nieustanne intensywne opady powodują powodzie, niosące ze sobą spłukiwany iryd. W tej sytuacji większą zagadką byłoby przetrwanie dużych gadów niż ich wyginięcie.
Ostatni już znacznie słabszy wybuch Grzbietu Atlantyckiego był przyczyną zatonięcia Atlantydy.
Okres czasu jaki upłynął od przedostatniego wybuchu wystarczył, aby w pierścieniu parowo-gazowym Ziemi ciśnienie wzrosło na tyle, aby doprowadzić do wybuchu. Średnio dzieje się tak co ok. 13 tys. lat, jeżeli wytrwa do 20 -25 tys. lat wówczas dochodzi do wybuchów samoczynnych.
Nagromadzenie się wystarczającej dla wybuchu ilości gazów, widoczne jest nawet na powierzchni planety. Wzrastające ciśnienie unosi bowiem północną, a głównie północno -zachodnią część Afryki. Wówczas rzeki płynące przez Saharę zawracają na południe. Po wybuchu Grzbietu Atlantyckiego,kiedy ta część Afryki ponownie opadnie. Z powodu uwolnienia się gazów i par pod jej płytą kontynentalną, rzeki powracają na Saharę. Zaś cykl unoszenia rozpoczyna się od nowa.
Wojna atomowa jaka wybuchła przed dwunastoma tysiącami lat, spowodowała drgania w płycie kontynentalnej Euroazji. W płycie powstało wiele lokalnych pęknięć, co znacznie osłabiło jej monolityczną strukturę i wywołało dużo trzęsień ziemi. Dodatkowo w odwecie państwo Ramy też odpowiedziało bronią atomową. Bomby spadały od Wysp Brytyjskich, aż po Pakistan.
Zachodziło niebezpieczeństwo, że w końcu pomimo gorszej techniki Rama dosięgnie samej Atlantydy. Prawdopodobnie wówczas Atlantydzi podjęli decyzję o zadaniu ostatecznego masowego uderzenia. Mogło się zdarzyć, że zastosowali atak nocny przy pełni Księżyca, przy jego najbliższym położeniu wobec Ziemi. Jest to najgorszy moment z możliwych.
Jednak Księżyc wcale nie musiał być najbliżej. Księżyc przechodząc nad oceanami unosi ich wody nawet na kilkanaście metrów. Mało kto wie, że unosi też lądy, czego nie widać bo jest to ok. 30 cm. Załóżmy, że spękany przez wybuchy jądrowe himalajski zbiornik górotwórczy, Księżyc uniesie tylko do 60 cm. Tak wysoka fala na pasie parowo-gazowym zacznie przemieszczać się wraz z Księżycem przez całą Euroazję, aż do Grzbietu Atlantyckiego. Powodując po drodze masę trzęsień ziemi, które dokonywały dodatkowych spustoszeń na kontynentach dotkniętych wojną.
W momencie gdy wierzchołek fali pokrył się ze szczeliną Grzbietu Atlantyckiego nastąpiło jej rozchylenie w kształcie litery V.  W efekcie tego nastąpił gigantyczny wybuch wulkaniczny na Atlantyku na długości niemal 3 tys. km. Do atmosfery wydostały się ogromne ilości par, gazów i popiołu. Nastąpiło wielkie trzęsienie ziemi i ogromne fale tsunami.
Jednocześnie w wyniku uwolnienia się ciśnienia pod litosferą atlantycką opadło dno oceanu. Zatonęło wówczas wiele lądów przybrzeżnych w całym rejonie Atlantyku i na Morzu Śródziemnym oraz wiele ich wysp. W rejonie Morza Karaibskiego i Florydy pod wodą do dziś można odnaleźć fragmenty miast Atlantydy, a nawet piramidę.
Zaś w Europie i Azji odkryto wiele miast z tamtego okresu wskazujących na użycie broni atomowej. Do najciekawszych należy miasto Mohendżo Daro w Pakistanie. Znaleziono tu nadtopione cegły i roztopione wyroby ze szkła. Ślady szkieletów wyparowanych ludzi, leżących na ulicy i trzymających się za ręce. Cały rejon zaś do dziś wykazuje znacznie podwyższone promieniowanie. Potwierdzają to opisy w starych księgach hinduskich, jednak pisze tam, że bomby zrzucili bogowie.
Zatem Atlantydzi nie byli rdzennymi mieszkańcami Ziemi, to przybysze z kosmosu, którzy próbowali ją skolonizować.
Ciekawe czy udało im się uciec na czas przed zagładą?
Ich pojazdy miały napęd nie tylko rakietowy, ale również magnetyczny więc mogli zdążyć. Dlatego też nie przypadkowo osiedlili się na magnetycznej anomalii Trójkąta Bermudzkiego. Na bliskim i dobrym sąsiedztwie z kosmitami skorzystali rdzenni mieszkańcy obu Ameryk. Otrzymali od Atlantydów wiele nowoczesnych genetycznie zmodyfikowanych odmian roślin uprawnych, z których korzystamy do dziś.
Indianie z dzisiejszych terenów Peru w nadziei, że bogowie powrócą. Stworzyli im zachęcające rysunki wyryte w skale płaskowyżu. Mającego jednocześnie służyć za lądowisko.
Zastanawiające jest kim byli władcy Ramy, skoro posiadali technikę niewiele gorszą.
Dzisiaj na Ziemi mamy już przynajmniej trzy naturalne powody, aby zdjąć palce z przycisków atomowych to: aktywny wciąż Grzbiet Atlantycki, szczególnie jego islandzka końcówka. Wyniesiona już Północna Afryka oraz wulkan w Parku Yellowstone i Wezuwiusz z Polami Flegrejskimi.

8 myśli na temat “Zagadki Ziemi: Atlantyda – Zagłada na własne życzenie? (8 z 12)

  1. Moja wiedza objawiona nie pochodzi z Ziemi. Znalazła się w mojej głowie po spotkaniu z Bogiem. Jednak nie jest to już czas przed naszą erą, ani z początku nowej ery. Wówczas musiałbym używać głównie przenośni do opisania objawień. Ponieważ widziane obrazy i głosy z współczesnej, lub przyszłej rzeczywistości były by i dla mnie niezrozumiałe. Dzisiaj nie muszę już używać przenośni, bowiem do wielu widzianych obrazów, można znależść zapisy: historyczne, encyklopedyczne, naukowe no i oczywiście w Pismach. Zatem o wiele łatwiej jest wytłumaczyć widziane objawienia. Na końcowe opracowanie składa się więc mnóstwo przeglądniętej literatury, wyszukiwania znaczeń i nazw. Dlatego nie ma tu żródeł, bowiem cytaty i odnośniki, zajęłyby zbyt dużo miejsca i zamazały sens opisu samych wizji. I nawet nie jestem już w stanie podać materiałów pomocniczych i żródeł.

   Polubienie

 1. Mój kolega do znudzenia mi mówi zawsze że Były 2 Rasy.
  I że nie pochodzimy z ziemi tylko z innego układu słonecznego.
  Prowadzimy dość często rozmowy ten i podobny temat. Wiele wiemy ale nie umiemy tego udowodnić.

  Polubienie

 2. Piotrek a skoro mowa w artykule o Atlantydzie to czy możesz mi odpowiedzieć na inne pytania odnośnie historii przedpotopowej? Mianowicie, czy istnieje podziemne państwo Agharta, czy istniała Lemuria, czy na Marsie istniało życie które zostało zniszczone przez wojny atomowe?

  Polubienie

  1. Co do tych państw to nie mam pojęcia. Zaś co do Marsa to uważam, że istniało tam już życie, lecz uległo zniszczeniu po katastrofie jego księżyca. Uważam również, że jakieś drobne formy życia przetrwały tam do dziś. Przeczytaj artykuł nr 25 w spisie treści. Najlepiej przeczytaj wszystkie artykuły z cyklu „Zagadki Ziemi”. Jednak należy je czytać po kolei – od pierwszego numeru. Dobrze jest wcześniej przeczytać: „Wszechświat – dzieło Boga czy wielki wybuch?” Wówczas łatwiej zrozumieć ewolucyjną zasadę rozwoju wszechświata.

   Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s