Zagadki Ziemi: UFO i kręgi zbożowe. (7 z 12)

Linie magnetyczne Słońca nie uderzają bezpośrednio w Ziemię, ponieważ ma ona tarczę odbijającą je. Takie coś w rodzaju klina magnetycznego. Odbite linie magnetyczne Słońca opływają Ziemię dzięki czemu planeta się obraca wokół własnej osi.
Jednak zdarza się w górnych warstwach linii magnetycznych Ziemi, że dochodzi do zahaczania o nie linii magnetycznych Słońca. Dzieje się tak szczególnie podczas wzmożonej aktywności Słońca.
Na półkuli północnej zjawisko takie powstaje głównie latem, podczas największego nachylenia jej osi w stronę gwiazdy.
W wyniku nakładania się i załamywania fal magnetycznych Słońca z ziemskimi, tworzą się lokalne wiry magnetyczne. A od czasu do czasu przy dużych wybuchach na Słońcu, może powstać silna burza magnetyczna. Wprowadzająca wiele zamieszania na Ziemi. Jednak jak na warunki kosmiczne powstające wiry są bardzo małe, zazwyczaj ich średnica waha się od kilkuset metrów do kilku kilometrów. Ponieważ dzieje się to w górnych warstwach pola magnetycznego Ziemi i jej słabej atmosferze to nie są one widoczne. Wiry magnetyczne bardzo szybko zamykają się w kulę i osiągają własną biegunowość. Tworzą taką magnetyczną bańkę mydlaną. W wyniku wzajemnego przyciągania się biegunów kuli i dużej szybkości obrotowej.
Kula magnetyczna staje się coraz bardziej płaska. Jednocześnie zaczyna coraz bardziej świecić. Jest to wywołane wzajemnym oddziaływaniem na siebie: pola magnetycznego kuli i pola magnetycznego Ziemi. W wyniku przecinania się ich linii magnetycznych na odwodzie kuli powstaje prąd elektryczny i wytwarza się elektromagnetyzm. Jednocześnie systematycznie wzrasta temperatura wirującej kuli ocierającej się o atmosferę ziemską. Podobne zjawisko powstaje podczas uderzenia pioruna. Silny ładunek elektryczny może wytworzyć w polu magnetycznym Ziemi małą kulę magnetyczną. Jednak z bardzo silnym ładunkiem elektrycznym, jest to wówczas piorun kulisty.
W miarę zbliżania się do ziemi w kuli magnetycznej szybko wzrasta temperatura, obroty, napięcie elektryczne oraz elektromagnetyzm. Kula staje się coraz bardziej płaska, przypomina już dwa złożone do siebie talerze. Jej obwód systematycznie się zmniejsza, a powłoka gęstnieje.
Zagęszczona powłoka latającego talerza zaczyna uderzać silniej o atmosferę i linie pola magnetycznego Ziemi co powoduje jej falowanie. Wówczas zjawisko jest już widzialne dla człowieka. Falująca powłoka „latającego talerza” uderzając w atmosferę wytwarza charakterystyczny szum i wrażenie migotania świateł i to różnokolorowych. Jest to wynik widzenia światła rozpraszającego się pod różnymi katami.
Latającego talerza nie można zobaczyć na ekranach radarów, ponieważ składa się on wyłącznie z powietrza i prądu elektrycznego. Co dla sceptyków ich istnienia jest argumentem na ich nie istnienie.
Pływający w atmosferze latający talerz jest bardzo wrażliwy na oddziaływanie innych pól magnetycznych na Ziemi. Napotkawszy na swojej drodze inne pola magnetyczne, będzie przemieszczać się w tym kierunku. Zazwyczaj dzieje się tak, gdy jest  już bardzo blisko Ziemi.
Wówczas nawet pole magnetyczne, jakie powoduje blisko przelatujący samolot, może spowodować zmianę kierunku lotu latającego talerza. Mogą to czynić również trakcje elektryczne, duże skupiska przetworników energii elektrycznej, lub pokłady rud magnetycznych.
Ciekawe zjawisko występuje, gdy latający talerz dotrze do powierzchni gruntu ziemskiego.
Mogą wówczas wystąpić dwie możliwości; może być wchłonięty przez Ziemię, lub odbity od niej. Pierwszy przypadek występuje, gdy w miejscu zetknięcia z gruntem jest dobra przewodność elektryczna. Na powierzchni zalegają rudy magnetyczne, lub jest wilgotno. Taki przypadek odnotowano na Nowej Zelandii. Na powierzchniowym pokładzie rud żelaza gorąca powłoka latającego talerza pozostawiła ślad w postaci przypalonej roślinności. Podczas takiego zetknięcia się latającego talerza z gruntem, jego zanik trawa sekundy.
Zupełnie inne zjawisko występuje, gdy grunt w miejscu zbliżania się latającego talerza nie posiada właściwości przewodzenia prądu i magnetyzmu. Wówczas latający talerz dość długo unosi się nad gruntem. W skutek czego dochodzi do odbicia się latającego talerza od gruntu. Dzieje się tak z powodu namagnesowania gruntu i roślinności przez latający talerz. Takim samum ładunkiem magnetycznym jaki posiada biegun talerza zbliżający się do gruntu. W efekcie powstają warunki do odbicia się (wzajemnego odrzucenia) obydwu pól magnetycznych. Zjawisko takie najczęściej występuje latem podczas znacznego wysuszenia gruntu.
Ludzie, którzy znajda się w pobliżu takiego zjawiska narażeni są na zakłócenia magnetyczne w pracy ich mózgu. Będą uczestniczyć w wydarzeniach jakich w rzeczywistości nie będzie. Obrazy jakie będą widzieli to efekt zakłóceń elektromagnetycznych w ich mózgu, przez pole elektromagnetyczne latającego talerza. Jest to coś w rodzaju wizji sennych. Człowiek, który zauważy latający talerz, natychmiast pomyśli sobie, że to UFO zbliża się do niego. Tym bardziej, że widzi w nim wszystkie zjawiska znane z opisów. Obiekt ma kształt latającego talerza i w dodatku świeci, a właściwie migocze różnokolorowymi światełkami. Na dodatek słychać szum, zapewne pracujących silników?
Pozbawiony kontroli mózg snuje dalszy ciąg wizji sennej w zależności od zakodowanej w nim wcześniejszej wiedzy na temat UFO.
W momencie zanikania latającego talerza z powodu rozładowania się jego pola magnetycznego. Następuje powrót do kontrolowanej pracy mózgu. Wówczas obraz rzeczywisty jest również w pewnym sensie złudny. Odlatujący talerz zaczyna wygaszać swą aktywność, zmniejsza się gwałtownie i zanika. Jego gwałtowne zmniejszanie się sprawia wrażenie odlotu w przestworza. Dlatego ludzie, którzy zetknęli się z tym zjawiskiem będą całkowicie przekonani, że widzieli UFO. W zależności od tego co widzieli podczas wizji sennej będą opowiadać o różnych wydarzeniach z kosmitami, którzy potem odlecieli.
Podczas odbicia od gruntu latający talerz może zostawić ciekawy ślad swego pobytu. Odczytywany jako niezbity dowód obecności UFO. Szybki falowy ruch obrotowy sprawia, że roślinność układa się w krąg i jest pofalowana, na dodatek jest namagnesowana. Jeden latający talerz może spowodować powstanie kilku kręgów obok siebie. Nie zawsze bowiem namagnesowany krąg jest na tyle silny by odrzucić dość mocny jeszcze talerz tak wysoko, żeby sobie odleciał. Zazwyczaj spychany jest w bok i czyni kolejny namagnesowany krąg i może tak być kilka razy. Zanim osłabnie na tyle, żeby zaniknąć.

2 myśli na temat “Zagadki Ziemi: UFO i kręgi zbożowe. (7 z 12)

  1. Hahaha XDDDD Uznawałem Cię za poważnego człowieka, ale tutaj tak poleciałeś że prawie z łóżka ze śmiechu spadłem. W 2014 bodajże Minister Obrony Kanady w oficjalnym przemówieniu powiedział, że nie żyjemy na tej Ziemi sami. Przyznał że współpracujemy z Ufo od lat 50. Kolejny z dowodów na kanale BaldTV na YT. Proszę wejsć i obejrzeć i nie gadać głupot. Twoja dezinformacja aż boli. Pozdrawiam.

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s