Komu Bóg dał fizyczną władzę nad ludźmi?

Najkrótsza i prawdziwa odpowiedź brzmi – nikomu!
Wszyscy, którzy twierdzą inaczej to słudzy Szatana, oni nie pochodzą od Boga. I nie czynią tego z niezrozumienia Ewangelii, ale ze świadomego oszustwa ewangelicznego dla ciemnego ludu. Powołują się na rozprawę sądową Jezusa Chrystusa przed trybunałem Piłata. Jednak ta w żaden sposób do tego nie uprawnia.
Paweł jako pierwszy wykorzystał rozprawę Jezusa przed trybunałem Piłata w swoim Liście do Rzymian. I zrobił to bez najmniejszych skrupułów. A oto w skrócie przebieg tejże rozprawy wg. Ewangelii Jana:
„Piłat wrócił do pretorium i kazawszy zawołać Jezusa zapytał go: *Ty jesteś królem żydowskim?* Jezus odrzekł: *Czy mówisz to od siebie, czy też inni donieśli ci to o mnie?* A Piłat na to: *Czy ja jestem Żydem? Naród twój i przedniejsi kapłani wydali cię w moje ręce. Co uczyniłeś?* Jezus odrzekł: *Królestwo moje nie jest z tego świata. Gdyby królestwo moje było z tego świata, słudzy moi pewnie stoczyliby walkę, abym nie został wydany w ręce Żydów; lecz królestwo moje nie jest z stąd*. Rzekł tedy Piłat do niego: *A więc jednak jesteś królem?* Jezus odrzekł: *Tak, ja jestem królem. Na to narodziłem się i na to przyszedłem na świat, aby prawdzie dać świadectwo. Każdy kto kocha prawdę, słucha głosu mego*”. 18. 33-37 Ew Jana.
Aby zrozumieć sens wywodu Jezusa, musimy zdać sobie sprawę, że przed Piłatem stoją dwie istoty: Jezus i Chrystus.
Jezus, który od momentu narodzenia się, był wybrany na tego w kogo wstąpi Chrystus. Zaś podczas wyjścia zeń Chrystusa, poniesie męczeńską śmierć, jako ostatnia ofiara oddana Bogu z ludzi. Taki los Jezusowi był wyznaczony przez samego Boga Ojca – po to się narodził.
Jednak wbrew powszechnemu mniemaniu, ani Jezus, ani jego matka o tym nie wiedzieli. Jezus dowiedział się o swoim losie dopiero w momencie przyjścia na świat Chrystusa, który wstąpił weń podczas chrztu w Jordanie.
Wówczas Jezus miał już skończone dwadzieścia dziewięć lat i dowiedział się całej prawdy o tym co go czeka. Od tego momentu stał się Synem Bożym, a Chrystus stał się Synem Człowieczym.
Jezus Bogiem był przez 1260 dni!
Zatem prawdą jest to co mówił, że jest królem. Jednak królestwo jego faktycznie nie było z tego świata. Jego prawdziwi słudzy to aniołowie w Niebie. Jednak tu na Ziemi nie był królem ludzi. Chociaż niektórzy uczniowie i ci, którzy mu uwierzyli tak myśleli. Chrystus na Ziemi był królem prawdy. I dla niej miał zbudować swoje ziemskie królestwo ale w światłości – w duchu.
Dzisiaj niektórzy Polacy chcą uczynić zeń króla Polski. Jednak jest to głupie pojęcie wiary w Boga Prawdziwego.
Jezus nie spodziewał się, że Bogiem będzie tylko 1260 dni. Liczył, że tragiczny los jakiego ma doświadczyć przeciągnie się w czasie. Miał nadzieję, że Chrystus w nim, dłużej będzie mógł dawać świadectwo prawdzie.
Jednak wroga postawa kapłanów żydowskich i podburzanego tłumu, spowodowały, że Chrystus musiał wracać szybciej.
Dlatego ani Jezus, ani Chrystus nie zrobili niczego wbrew Bogu Ojcu. Jezus robił wszystko, aby Chrystus mógł opuścić go w chwale, aby wola Boża wypełniła się. Zaś Chrystus nie pozwolił aniołom swoim cokolwiek czynić w tej sprawie.
„*Skąd ty jesteś?* Lecz Jezus nie udzielił mu żadnej odpowiedzi. Wtedy rzekł doń Piłat: *Mnie nie dajesz odpowiedzi? Czy ty nie wiesz, że mam władzą przywrócić ci wolność i mam władzą ukrzyżować cię?* Odrzekł Jezus: *Nie miałbyś nade mną żadnej władzy, gdyby ci nie dano z wysoka; dlatego też ten, który wydał mnie w twoje ręce, ponosi dużo większą winę*”. 19. 10-11 Ew Jana.
Jezus Chrystus mówi jednoznacznie; władza nad nim została dana Piłatowi z wysoka, czyli od Boga. I w żadnym wypadku nie odnosi się to do całej władzy jaką Piłat posiada, bo ta została dana mu przez cesarza.
To Syn Człowieczy wypełniając wolę Ojca sprawił, że Piłat mógł go sądzić. Bo przecież mógł pozbawić go tej władzy ukrywając się gdzieś na pustyni. Jednak Bóg już zdecydował o powrocie Chrystusa do Nieba.
W tej sytuacji Jezus w żaden sposób nie mógł pozostać przy życiu, bo nie byłby już Bogiem.
Zaś w  przypadku ukrywania się Syna Człowieczego, pobyt Chrystusa na Ziemi pozbawiony byłby sensu.
Szczególną uwagę warto zwrócić na te słowa Jezusa:
„Ten, który wydał mnie w twoje ręce ponosi dużo większą winę.” A więc nie Piłat, który wydał wyrok śmierci, nie żydzi, którzy doń go przywiedli, ani nie Judasz, który go „zdradził’.
Całą winę za śmierć Jezusa ponosi Bóg, bo taki był Boży plan, od samego początku misji Chrystusa na Ziemi.

9 myśli na temat “Komu Bóg dał fizyczną władzę nad ludźmi?

 1. Witam. To jest bez sensu co napisałeś – jak może Bóg ponosić winę za śmierć swojego jedynego syna Jezusa. To wychodzi na to że Bóg zgrzeszył tak? To się kupy nie trzyma kolego. A po drugie Intronizacja Jezusa na króla Polski jest wymagana przez samego Jezusa w wizjach które otrzymała np. Rozalia Celakówna czy inni. Tak jak Maryja jest królową Polski tak tym bardziej Jezus Chrystus powinien być królem naszego kraju. Wielu ludzi tego pragnie i na to czeka już wiele lat w tym i ja.

  Polubienie

  1. Maryja jest królową Polski bo ówczesne władze kościelne i świeckie uznały Ją za królową Polski. Jednocześnie jest także matką i królową wszystkich ludzi na ziemi jak wiemy Jezus Chrystus na krzyżu podarował nam Ją jako matkę. Jest największą pośredniczką między ludźmi a Jezusem a Jezus pomiędzy ludźmi a Bogiem.

   Polubienie

 2. Jezus nie był synem Boga! Synem Boga jest Chrystus, który w Jezusa wstąpił. Od momentu wstąpienia w Jezusa, Chrystus stał się Synem Bożym człowieczym. I z Jezusem tworzyli jedność. Dlatego tylko w tym czasie (to znaczy przez 1260 dni) uprawnione jest nazywanie Jezusa Synem Bożym, a nie synem Boga. Bóg jak najbardziej ponosi winę za śmierć Jezusa, bo zaplanował to od samego początku. „Mam władzę cię ukrzyżować” – mówi Piłat. „Nie miałbyś tej władzy, gdyby nie dano ci jej z wysoka” – odpowiada Jezus. Więc chyba nie do końca rozumiesz sensu słów Jezusa. Może bardziej zrozumiałe będą te słowa Jezusa wypowiedziane do Piotra podczas aresztowania go, który wyciągnął miecz: „Schowaj miecz twój do pochwy! Czyż nie mam wypić kielicha, który mi Ojciec podał?” 18. 11 Ew Jana. Czy teraz też się nie trzyma kupy. A przecież podobnych dowodów na związek śmierci Jezusa z planem Bożym jest w Ewangeliach znacznie więcej wystarczy poczytać. Od czasu gdy Maryja jest „królową Polski” nieszczęściami jakie spadły na ten kraj można by obdzielić pół Europy. A wiesz dlaczego, bo nie będziesz miał innych bogów przede mną. Tak nakazuje Bóg. Nawet Jezus nigdy nie powiedział o niej – oto matka moja. Wręcz przeciwnie – matką i braćmi moimi są ci co słuchają nauk moich. Jezu Chrystus królem naszego kraju? Przecież powiedział; „Królestwo moje nie jest z tego świata.” Więc dlaczego Ty chcesz Boga uszczęśliwiać, nakazując mu królować Polsce? Jak to sobie wyobrażasz? Z tą polską nienawiścią bliżniego, morderstwami, złodziejstwem, oszustwami. Zachłannością kleru i polityków, którzy już teraz powołują się na Boga, przy realizacji swoich świństw. Bogu nie potrzebne są ludzkie królestwa, ani ich budowle. Bogu zależy wyłącznie na Twoim sercu i Twojej miłości do niego i ludzi. I nie życzy sobie, abyś kogokolwiek do niego zmuszał i powoływał się przy tym na Boga. Kto chce być zbawiony sam Boga musi zrozumieć i do niego dotrzeć. Ty możesz mu pomóc wyłącznie w zrozumieniu i tylko przez naukę o ile sam rozumiesz. Pozdrawiam Piotr Pocieszyciel.

  Polubienie

 3. Napisałeś o Marii.”Jest największą pośredniczką między ludźmi a Jezusem a Jezus między ludźmi a Bogiem” zastanów się Juda czy to ma sens? Ale słusznie zauważyłeś że to władze kościelne i świeckie ogłosili Marię królową Polski. ” Nikt nie może przyjść do Ojca inaczej jak tylko prze zemnie” I tu masz podpowiedź Jezusa, jaka droga może nas poprowadzić ku zbawieniu! Pozdrawiam.

  Polubienie

 4. Sam widzisz Juda ze to co twierdzisz i uważasz nie do konca może być prawdziwe i dlaczego narzucasz mi swoje poglądy i jakies widzimisię skoro ja nie uważam Maryje za Boga nie modle się do niej i nie chce żeby była czyjąkolwiek królowa a Jezus bez Chrystusa byłby tylko kolejnym Żydem i juz. Ja nikomu nie narzucam swoich pogladow ! Wiec zachowaj je dla siebie;)

  Polubienie

 5. Gdyby nie Maryja to nie było by Jezusa. To Ją wpierw Bóg wybrał na to by porodziła Chrystusa. I tytuł Bogarodzicy jak najbardziej Jej tylko się należy.
  I nie wydaje mi się żeby takie stwierdzenie miało sens że w Jezusa wszedł Chrystus. Jezus był od początku od swoich narodzin Chrystusem, Mesjaszem. To dlatego po Jego narodzinach odwiedzili Go Trzej Królowie ze wschodu podążający za gwiazdą i poszukujący nowo narodzonego Króla Mesjasza i złożyli Mu dary bo już oni wiedzieli kim On jest. I też dlatego anioł ukazał się pastuszkom z informacją o narodzinach Zbawiciela. A więc wychodzi na to iż Jezus od samego początku był Chrystusem.

  Polubienie

 6. Juda już sam fakt że jesteś na blogu Piotra Pocieszyciela, podpowiem Ci że jesteś na dobrej drodze! Ale lekcje musisz odrobić sam osobiście tzn poznać nauki (nową ewangelię)- Pocieszyciela ducha prawdy. Dopiero wówczas możesz zrozumieć więcej. Oczywiście zadawanie pytań i dyskusje są mile widziane na tym blogu a tym bardziej skierowane do Piotra Pocieszyciela, który na pewno nie zostawi Cię bez odpowiedzi. Mnie nigdy nie zawiódł! Polecam Ci bardzo, bo widzę że wiara jest dla Ciebie bardzo ważna. Pozdrawiam.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s