Czy prognoza wyborcza na 2019 rok sprawdziła się?

Marcin

„i PIS ponownie wygrał… coś nie poszło?”

ROK 2019 – PROGNOZA WYBORCZA. (20. 12. 2018 r.)

Moje przemyślenia wyborcze na rok 2019, nie wynikają z proroczych objawień, ani z takich snów. Są oparte na osobistych przewidywaniach. Po części wypowiedzianych wprost, a po części ukrytych. Jednak jak zwykle nie będę ujawniał ukrytych zdarzeń wcześniej i psuł zabawy dociekliwym.

Prawo i Sprawiedliwość przegra
Lecz Kościół przegra bardziej
Niewielka nadzieja na ratunek
Gdy zagłosują na człowieka Miłosierdzie

Za żelaznym płotem czekają rydwany
Ci smokowi pysk zawiążą
Nie okaże już smok swej siły ani mocy
W głodzie i pogardzie konanie

Dwaj słabi okażą się mocni
Zaś dwaj mocni okażą się słabi
To ci z jednej matki
Bo chociaż dobrze nęcili
Jednak w zbyt mętnej wodzie

Ty w PiS co zszywasz intrygę
Nie licz, że ci się powiedzie
Na szali twego sukcesu
Więcej strat niż pożytku
Niebawem się o tym przekonasz.

Muszę przyznać się, że prognoza wyborcza nie do końca była oparta wyłącznie na moich przemyśleniach. Zawierała również elementy z wizji, które po moich przemyśleniach tak właśnie zapisałem. I wbrew wątpliwościom Marcina, który Prognozę skomentował słowami jak na początku tekstu. Prognoza okazała się trafna.

Prawo i Sprawiedliwość przegra
Lecz Kościół przegra bardziej
Niewielka nadzieja na ratunek
Gdy zagłosują na człowieka Miłosierdzie

PiS przegrał ponieważ stracił Senat. W Sejmie zaś pomimo bezpardonowej kampanii i rozdawnictwa zdobył o 7 mandatów mniej niż w 2015 roku. Zatem trudno uznać za sukces wzrost poparcia o bodajże milion osiemset tysięcy głosów. Skoro przełożyło się to na stratę 7 mandatów.
Że PiS nie przegrał wszystkiego zawdzięcza tylko temu, iż zagłosowali na „człowieka miłosierdzie”. Tym człowiekiem miłosierdzie jest J. Kaczyński, który tym razem nie został na kampanię wyborczą schowany jak „Dżoker” w 2015 roku. A wręcz przeciwnie brał w niej aktywny udział w całej Polsce. Jako ten, który osobiści dał 500+ i trzynastą emeryturę. Położenie głównego akcentu kampanii wyborczej na miłosierdziu Kaczyńskiego. Spowodowało, że stał się on motorem napędzającym głosy na wszystkich listach wyborczych w Polsce. I to PiS uratowało!
Jeśli chodzi o Kościół, to strata Senatu i wejście Lewicy do Sejmu jest jego wielką przegraną, której owoce dopiero będzie zbierał, spadek prestiżu w narodzie przyśpieszy.

Za żelaznym płotem czekają rydwany

Ci smokowi pysk zawiążą
Nie okaże już smok swej siły ani mocy
W głodzie i pogardzie konanie

Ci co czekali w rydwanach za żelaznym płotem, to ci, których nie było dotychczas w Sejmie. Ogrodzonym przed narodem żelaznym płotem. Dawniej rydwany służyły nie tylko do walki, ale również do triumfalnych wjazdów zwycięzców. To oni Lewica i Konfederacja okazali się prawdziwymi zwycięzcami i triumfalnie wkroczyli do Sejmu. Ponieważ tylko oni w wyborach do Sejmu wyszli na plus. Jak już wspomniałem PiS stracił w stosunku do 2015 roku 7 mandatów. Natomiast KO (PO + Nowoczesna) stracili razem 21 mandatów. Zaś KW PSL (PSL + Kukiz) stracili razem 32 mandaty. To dzięki tym dwom zwycięzcom PiS, który dotychczas zachowywał się jak bezlitosny wobec opozycji smok. Musi złagodzić swoje zachowanie. Dotychczasową pogardę, nienawiść i brak jakichkolwiek wspólnych uzgodnień z opozycją, PiS będzie musiał zrewidować. Od chwili  wyborów pozycja PiS w narodzie będzie systematycznie spadać. Zaś ostatni wiersz tej zwrotki dotyczy zakończenia nowej kadencji parlamentu.

Dwaj słabi okażą się mocni
Zaś dwaj mocni okażą się słabi
To ci z jednej matki
Bo chociaż dobrze nęcili
Jednak w zbyt mętnej wodzie

Dwaj słabi, którzy okazali się mocni, to ci, których nie było w Sejmie. Tylko oni mogą dopisać plus do swoich mandatów: Lewica +49, Konfederacja +11,.
Zaś dwaj mocni, którzy stracili, to PiS -9 mandatów i KO -21 mandatów. To ci dwaj wywodzą się z jednej matki – Solidarności. Stracili mimo, że dobrze nęcili, czyli dużo obiecywali w kampanii wyborczej oraz powoływali się na korzenie solidarnościowe. W szczególności zaś dobrze nęcił PiS. Jednak zarówno jedni jak i drudzy w swej dotychczasowej działalności mają sporo za uszami. I o ile dla PO woda mimo wysiłków PiS nieco się ustała, to dla PiS im bliżej wyborów, tym woda stawała się coraz bardziej mętna.

Ty w PiS co zszywasz intrygę
Nie licz, że ci się powiedzie
Na szali twego sukcesu
Więcej strat niż pożytku
Niebawem się o tym przekonasz

Wbrew pozorom nie były to słowa do prezesa, lecz do mistrza intrygi w PiS. Bo to jego zadowoloną twarz widziałem w widzeniu afery hejterskiej  wobec sędziów. Widziałem dwie zadowolone twarze, jak o hejcie rozmawiali: Piebiaka i jego szefa Ziobry. I chociaż Bóg pokazał mi to w widzeniu na wiele miesięcy przed wybuchem afery. Jednak widzenie nie może być dowodem w sprawie. A postacie z wizji zawsze mogą wyprzeć się tego, co mi pokazał Bóg. Jednak skoro Bóg wskazał, to może nie warto.

2 myśli na temat “Czy prognoza wyborcza na 2019 rok sprawdziła się?

  1. dziękuje za wyjaśnienie, nie umiem czytać tak jak Pan tych przekazów i jak pisze że PIS przegra to dla mnie oznacza to przegraną a nie stratę kilku mandatów bo i tak dalej będą rządzić i pogłębiać moje obawy o tą naszą ojczyznę, ale dziękuje za odpowiedź i wyjaśnienie.
    PS było pisane jakiś czas temu że to koniec pisania na tym Blogu, Ja skromnie bym jednak prosił o nowe wpisy bo fajnie się to czyta i wg mnie jest to potrzebne. Choć by o przyszłości, kosmosie itp.
    Pozdrawiam

    Polubienie

  2. Autor tych artykułów próbuje pokazać w swoich artykułach mądrość i przemyślenia a to czysta manipulacja dla przeciętniaków, wymyślone historie beż faktów. Przerabiana medialna retoryka antypisowska. Słabe to jest, obrzucanie gówno zapakowane w ozdobne papierki.

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s